Буду писати фантастичну повість

 
 

Буду писати фантастичну повість
Я вже давно збирався написати фантастичну повість. Але все ніяк руки не доходять. Тому спочатку вирішив викласти свої роздуми на цю тему. Який має бути на мою думку сюжет, герої, і все таке інше.

Отже, повість буде науково-фантастична. Тобто обовязковою її рисою має бути описання якихось фантастичних приладів, пристроїв, технологій чи чогось в такому дусі. Щоб всі технічні (хоч і фантастичні) вигадки були хоч якось обгрунтовані. Тому ніяких там машин часу! Не вірю. І все.

В мене вже є декілька вигадок з приблизним поясненням їх роботи. То є і транспортна система майбутнього (погодьтесь, досить широке поняття), і клонування, і соціальна система взагалі. Впринципі, цього досить щоб описати не обовязково людську расу, а і будь-яку вигадану. Що я збираюсь також зробити в розповіді.

Про героїв. Ніяких там супер-пупер! Ніяких особливих здібностей, обраних і всякої іншої пурги. Головний герой має бути звичайним, події навколо нього мають бути незвичайні. І саме події мають зацікавити читача, а не особа мена, рятуючого світ. Нехай, не виключно що звичайний головний грой десь пересічеться з якимось там бравим полковником-героєм ХХХ-війни, але сам він ні в якому разі ніяк не виділяється з інших. Просто він потрапляє в гущу цікавих для читача подій, які і описуватимуться в повісті.

Хоч розповідь буде і наково-фантастична, але мені дуже подобаютьсе добре продумані соціальні відносини у невеликих групах. Будь то команда десантників, щи пасажири тривалого міжзоряного рейсу, чи будь-що інше. Коли всі переживання і почуття описані в міру, то – талант. Більше – мильна опера, менше – суха констатація фактів. Постараюся знайти цю золоту середину.

Бла-бла-бла, поговорили – то все добре :) . Але серед купи задумок я ніяк не можу вибрати основну лінію сюжету. Про що писати, короче кажучи? Давайте зробимо наподобі того, як одного разу писав повість Лук'яненко. Я буду писати декілька основних напрямків майбутнього сюжету, а ви будете відписуватись, яка вам більше сподобалась. Так у нас вийде спільна розповідь, в соавторстві якої будуть перечислені всі, хто допомагав вибирати. Отже, почнемо.

Основна лінія сюжету. Виберіть тей варіант, який вам здасться найцікавішим:

1) Високорозвинена, зовсім не схожа на нашу цивілізація іншопланетян виявляє розумне життя на нашій планеті і після вивчення нашої культури будує плани як дати про себе знати не створивши паніки чи інших негативних реакцій на появу іх у нашому суспільстві. Але дистанційні спостереження не дають очікуваного результату. Приймається рішення відправити замаскованого спостерігача з легендою. Очнувшись у госпіталі, він нічого не памятає. Навіть того, що він не людина...

2) Група дослідників (геологів, біологів, ксіологів чи як там називаються ті хто вивчає життя на інших планетах) висажується на планеті, будує станцію. Починають дослідження. Але тут один із дослідних пілотованих шаттлів не повертається на базу і уривається звязок з орбітальною станцією, що кружляє навколо планети. Хтось виявляє, що змінилися сузір'я. І тут виясняється, що планета опинилась невідомо у якому кутку Всесвіту, невідомим чином туди перемістившись.

3) Земляни вступають в контакт з іншим розумом. Але він на стільки Інший, що з ним неможливо попрозумітись. Ні, агресії також нема, просто всі роблять вигляд, що вони не зустрічались. В провідних інститутах студенти розроблюють програму вступу в контакт з тим розумом. Оголошується всесвітній конкурс, і виграє його група українських студентів. Відправляється делегація у складі групи студентів та провідних фахівців Землі у галузях психології, біології, уфології і т.д.

4) Людська раса на стадії розвитку аналогічному 12-13 -му століттю на Землі живе на далекій планеті з дивними законами. Приносячи в храми руду та інші ресурси вони отримують через деякий час новий одяг, посуд, знаряддя праці та інше. По легендам так було завжди. Але вчені з Землі помічають дивні джерела енергії та невідомого випромінювання. На планету відправляється група дослідників. При посадці невідоме випромінювання збиває навігаційну систему і екіпаж чудом залишається живий при посадці...
Якщо у Вас з'явились якісь інші блискучі ідеї, але Ви самі не пишете фантастичних розповідей :) , пишіть мені, по можливості я буду використовувати їх у своїй повісті.

Ніяких авторських прав на викладені тут ідеї нема, але мені б дуже не хотілось, якби вони з'явились у інших, особливо маловідомих (хоча я хіба відомий?) авторів. І коли потім будете читати, не засудіть, прийміть до уваги що це мії перший досвід у галузі літератури :)

І ще одне. Поки Ви будете голосувати за ту чи іншу гілку сюжету, тобто поки не набереться достатня кількість голосів для прийняття рішення, я можливо буду потроху писати, сам обравши певний початок. А потім з Ваших результатів буду писати продовження.


Создан 10 авг 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником